OLWEUS PATYČIŲ IR SMURTO MAŽINIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS MOKYKLOJE (2013-10-17)

Mūsų mokykloje Olweus programa buvo įgyvendinama 18 mėnesių, kurių metu visi mokyklos  darbuotojai aktyviai dalyvavo programoje. Programos metu buvo siekiama, jog visas mokyklos personalas sugebėtų pastebėti, atpažinti ir tinkamai reaguoti į patyčias.

Olweus programos veiklos rezultatas - pagerėjęs mikroklimatas, šiltesni bendruomenės santykiai mokykloje bei laimingesni vaikai.

Prieš patyčias nukreiptos klasės taisyklės:

• Mes nesityčiosime iš kitų.
  • Mes stengsimės padėti tiems mokiniams, iš kurių tyčiojasi kiti.
  • Mes stengsimės bendrauti su tais, kuriuos atstumia kiti.
  • Jei sužinosime, kad iš ko nors tyčiojamasi, mes apie tai pranešime suaugusiems mokykloje ir/arba namuose.

Nuo 2013 m. mokykla dalyvauja Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemoje (OPKUS).

Olweus patyčių prevencijos programos įgyvendinimo laikotarpiu, mokykla palaikys OLWEUS programos diegimo metu įsisavintus ir tapusius mokyklos dalimi šios programos komponentus (MSG susirinkimus, Olweus programos klasės valandėlės ir kt.). Įdiegusi OPKUS, mokykla turės galimybę tapti sertifikuota OLWEUS mokykla.