DĖL ELEKTRONINIŲ PAŽYMĖJIMŲ (2014-02-04)

Dėl elektroninių pažymėjimų ir su jais susijusių sistemų diegimo Jonavos mokyklose/gimnazijose

UAB „ID4S“, bendradarbiaujant su Jonavos rajono savivaldybės administracija, Jonavos mokyklose ir gimnazijose diegs elektroninį mokinio ir mokytojo pažymėjimus, bei su jas susijusias funkcijas: elektroninius užraktus, lankomumo sistemą, elektroninės piniginės ir nemokamo maitinimo apskaitos sistemas.

Tiek e-pažymėjimų, tiek su jais susijusių funkcijų diegimo išlaidas skelbto viešojo pirkimo pagrindu apmoka Jonavos rajono savivaldybės administracija.

Elektroninių pažymėjimų diegimo eiga:

1. UAB „ID4S“ ir Mokykla/Gimnazija pasirašo sutartį dėl duomenų apsikeitimo (pažymėjimams gaminti reikalingi mokinių ir mokytojų asmens duomenys). Mokinių duomenys pateikiami suformuojant reikalavimus atitinkančią dinaminę ataskaitą.

2. Mokyklos vadovas paskiria atsakingą asmenį, kuris registruojasi www.moksleiviopazymejimas.lt informacinėje sistemoje pasirinkęs pagrindiniame puslapyje užrašą "Mokyklų registracija". Šioje  sistemoje mokyklos atsakingi asmenys gali įkelti duomenis, stebėti informaciją apie išduotus pažymėjimus, aktyvuoti papildomas pažymėjimo funkcijas (pvz. Priskirti mokinius, kurie naudojasi nemokamo maitinimo ar pavėžėjimo lengvatomis)

3. UAB „ID4S“ atstovai, iš anksto susiderinę su mokyklomis atvyksta vykdyti mokinių ir mokytojų fotografavimo. Mokyklos administracija privalo įspėti tėvus, kad pažymėjimų personalizavimo tikslais mokiniai bus fotografuojami, o nuotraukos, saugiu būdu įkeliamos į informacinę sistemą ir naudojamos išskirtinai tik EMP gamybos tikslais.

4. Mokykla autorizuoja nuotraukas, įkeltas į informacinę sistemą, priskiria mokinio vardą, pavardę

5. Mokykla pateikia informaciją apie pavėžėjimo maršrutus, pateikia informaciją apie pavėžėjimo ir nemokamo maitinimo lengvatomis besinaudojančius asmenis

6. Personalizuoti pažymėjimai pristatomi į mokyklą ir išduodami pagal Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintą tvarką.

Pažymėjimo funkcijų diegimo tvarka:

1. Elektroninės spynos. Elektroniniu paštu info@mokiniopazymejimas.lt mokykla atsiunčia naudojamų praėjimų durų nuotraukas ir pateikia atsakingo už ūkį kontaktus. UAB „ID4S“ su partneriais pasirengia diegimui ir suderintą dieną atvyksta diegti įrangos bei vykdyti įrangos naudojimo mokymų.

2. Lankomumo apskaitos sistema. Mokykla užpildo nustatytą formą apie naudojamas klases, kuriose vykdomos pamokos. Taip pat apie interneto prieigą, bei naudojamus kompiuterius. Pateikia informaciją apie naudojamą elektroninį dienyną.

3. Elektroninė piniginė. Bendrovė su mokyklos valgyklos administratoriumi susiderina ir įdiegia elektroninės piniginės ir nemokamo maitinimo apskaitos sistemas.

4. Kitų sistemų diegimas derinamas su Jonavos rajono savivaldybės administracija.

Pridedame

- EMP diegimo tvarka (platesnis aprašas)

- ID4S ir mokyklos sutarties projektas

- ID4S ir mokyklos sutarties projekto priedai

Kreipiamės į Jus, prašydami iki vasario 4 d. el.paštu info@mokiniopazymejimas.lt pateikti informaciją apie asmenį, kuris koordinuos EMP diegimą mokykloje, taip pat pagal galimybes iki vasario 6 d. paprastuoju paštu išsiųsti užpildytą ir pasirašytą sutartį su priedais.

Jeigu kiltų klausimų, ar reikėtų papildomos informacijos, kreipkitės į projekto koordinatorių Dominyką Dalgėdą telefonu 861860777, arba el.paštu dominykas@mokiniopazymejimas.lt

UAB “ID4S” direktorė Agnė Zalanskaitė