OLWEUS PATYČIŲ IR SMURTO PREVENCIJOS PROGRAMA (2014-05-28)

Olweus patyčių ir smurto prevencijos programa yra sukurta Norvegijoje. Jos autorius - prof. Dan Olweus, daugiau kaip 30 metų nagrinėjantis patyčių ir smurto temas. Programa sėkmingai taikoma ne tik Norvegijoje, bet ir kitose šalyse – JAV (36valstijose), Švedijoje, Islandijoje.

Nuo 2011 m. Olweus patyčių ir smurto prevencijos programa įgyvendinama ir mūsų mokyklose, siekiant mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas. Programos esmė – išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.

Efektyviai smurto prevencijai yra reikalingos aiškios vertybės. Tiktai vadovaujantis nuostata, kad yra nepriimtinas bet koks agresyvus elgesys, galima sukurti pakankamą pagrindą efektyviai smurto, tame tarpe ir patyčių, prevencijai. Patyčių prevencija mokykloje turi apimti visą mokyklą ir turi būti vykdoma sistemingai, tik tokiu būdu galima bus sulaukti norimų rezultatų. Mūsų mokykla sulaukė norimų rezultatų. Jais galime pasidžiaugti peržiūrėję Olweus mokinių apklausos rezultatus svetainės meniu punkte „Informacija“.

Nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei prisidėjus prie bendro tikslo.

Mokyklos administracija