2020-2021 M.M.

Gegužės mėnesį Varėnos rajono Savivaldybės viešoji biblioteka organizavo moksleivių poetinės kūrybos šventę-konkursą „POEZIJOS PAVASARĖLIS 2021“. Šventės tikslas – įamžinti žymaus vaikų poeto Anzelmo Matučio atminimą, skatinti vaikų poetinės veiklos iniciatyvas, skaitymą, ugdyti skaitymo kultūrą, gilesnį poezijos pažinimą.

Šventėje-konkurse dalyvavo ir mūsų – Ruklos Jono Stanislausko mokyklos -daugiafunkcio centro 6b klasės mokinė Ugnė Narauskaitė ir 7 klasės mokinė Viltė Kunigiškytė. Konkurso organizatoriai apdovanojo mokines ir mokytoją Padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Regina Šereikė.

2021 m. gegužės 27 dieną Jonavos raj. Šveicarijos progimnazijoje vyko rajoninis lietuvių kalbos ir literatūros 5- 6 klasių mokinių konkursas „Knygų valdovai“. Mokiniai  rašė laiškus skaitytų knygų veikėjams, kūrė eilėraščius apie juos,   klausėsi Salomėjos Nėries eiliuotos pasakos „Eglė žalčių karalienė“ įrašo, atpažino veikėją – žaltį Žilviną, jį iliustravo.

Vertinimo komisija paskelbė džiugius mūsų mokyklai rezultatus – šio konkurso nugalėtojus:

1 vieta – Viltė Vajavudzkaitė,  6 kl. mokinė, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokykla- daugiafunkcis centras ( lietuvių k. mokytoja metodininkė  Regina Šereikė)

3 vieta – Ugnė Narauskaitė, 6 kl. mokinė, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko mokykla- daugiafunkcis centras ( lietuvių k. mokytoja metodininkė  Regina Šereikė)

Lietuvos jaunių bokso čempionate mūsų mokiniai užėmė:

Karolis Janulis – I vietą,
Nedas Gecevičius - III vietą,
Laimonas Žilinskas – III vietą.
Treneris Kęstutis Antanavičius.

Kovo 30 d. 3a klasės mokiniai Amėlija Dručkutė, Grytė Skersonaitė ir Simas Davicijonas dalyvavo Jonavos rajono švietimo įstaigų III klasių mokinių Protų mūšyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai Vasario 16-ajai.

Komandos raštu atsakė į klausimus apie svarbiausius Lietuvos istorijos faktus, išklausę vaizdo klausimus apie Jonavos kraštą, raštu pateikė atsakymus, žodžiu atsakinėjo į greituosius klausimus, peržiūrėję žymių Lietuvos ir Jonavos krašto vietovių nuotraukas raštu jas įvardino.

Smagu pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos trečiokai domisi Lietuvos, Jonavos krašto istorija, kultūra. O rezultatas- laimėta II vieta. Renginys vyko nuotoliniu būdu, o tai mokiniams buvo nauja, gera patirtis.

Komandą parengė vyr. mokytoja Gitana Čičinskienė

Kovo 23d. anglų kalbos mokytoja Kristina I. ir tikybos mokytoja Jolanta organizavo rajoninę anglų kalbos ir dorinio ugdymo (tikybos) nuotolinį konkursą „Šventasis Patrikas šiandien“ Dalyvavo: R. Samulevičiaus progimnazijos, „Lietavos“ pagrindinės mokyklos ir mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro aštuntų klasių mokiniai. Mūsų mokyklą atstovavo E. Saženis, E. Pampuškaitė, M. Jurgelevičiūtė.  Eivydas Saženis laimėjo II vietą.

TĖVYNĖ  LIETUVA

Partizanų romansų, maldų ir dainų

Kelias slėpiningos būties,

Kur Neris ir Nemunas supas

Ir žuvusio už tėvynę

Amžinas  kapas supiltas -

Tai TĖVYNĖ LIETUVA.

Šalis, kur žalios rūtos ir gojai supas,

Kur skamba lietuviška šnekta

Ir Sąjūdžio žodžio galia -

Baltijos kelio pradžia

Ir Sausio 13-osios gynėjų

Liūdna gaida  ...

Kur  laisvė, meilė ir tauta -

Tai TĖVYNĖ LIETUVA.

Kur  Paukščių takas ir beržas šalia kelio,

Kur plasnoja  gandras virš sodybų

Ir garbingi vyrai Lietuvos

Mus pasirengę saugot visados

Visa tai – TĖVYNĖ LIETUVA.

Viltė Kunigiškytė

Europos Parlamento narys, Vasario 16-osios akto originalo atradėjas prof. Liudas Mažylis pakvietė  lietuvaičius, gyvenančius visame pasaulyje dalyvauti  organizuojamame EILĖRAŠČIŲ IR ESĖ KONKURSE ,,ŠVENČIU LIETUVĄ“. Reikėjo sukurti EILĖRAŠTĮ ar ESĖ, kuris atspindėtų santykį su gimtine, tėviške, šalimi, Vasario 16-ąją švenčiančia 103-iąjį gimtadienį. Konkurso tikslas  – kūrybiniame darbe atskleisti savo žinias apie Lietuvos istoriją ir atsakyti į klausimą: ,,Ką man reiškia Lietuva?“.

Konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos 7 klasės mokinė Viltė Kunigiškytė. Sukurtą eilėraštį mokinė skaitė mokyklos bendruomenės minėjime,  skirtame Vasario 16-ajai.

Už dalyvavimą konkurse mokinė ir mokytoja apdovanotos Padėkos raštais.

Vasario 4 d. Vyko nuotolinė -rajoninė viktorina " Augu tikėjime" ir štai mūsų mokyklos nugalėtojai: I vieta -  Grytė S. (3a), surinko maksimumą taškų. II vieta – Tomas G.  (3a), III vieta – Simas D. (3a) Amelija G., (3a), Amėlija D. (3a). Šaunuoliai. Tikybos mokytoja Jolanta.

Spalio mėnesį dalyvavome nacionaliniame konkurse  „Mano žodynas“.  Parengėme ir pateikėme medžiagą „Vardai...vardužiai“.  Lietuvių kalbos institutas įvertino darbą ir apdovanojo 8 klasės mokinę Elingą Pampuškaitę ir lietuvių kalbos mokytoją Danutę Stankevičienę Padėkos raštais ir vertingomis knygomis.

Konkursas skatina dar labiau gilintis į lietuvių kalbą, jos vaizdingumą, žodyną.

Informacija atnaujinta: 2021-06-09 11:25:52